V kapitálové náklady ČR bydlení se zvýšil o 24%

V České republice se každoročně zvyšuje náklady na bydlení, a to zejména ve velkých městech, protože tam je často situace, kdy poptávka převyšuje nabídku.

V souvislosti s těmito stavebními firmami mají urychlit realizaci projektů na výstavbu nejen jednotlivých domů, ale i celé regiony. Kromě toho, výstavba sociálního bydlení, určený pro mladé lidi ve věku do 36 let, stejně jako občané s nízkými příjmy.

Nejdražší byty jsou umístěny v Praze, a v okamžiku, kdy náklady na jeden metr čtvereční v nových budovách v průměru o 3600 eur, a to je o 24% více než na začátku letošního roku. Tento rychlý nárůst je vzhledem k tomu, že rostoucí počet občanů, kteří si přejí pobývat v hlavním městě, protože je snadnější najít vysoce placených pracovních míst, nemluvě o městskou infrastrukturu, možnost jít do divadla, muzeí a zábavních center a dalších institucí, který byl navržen jako dospělí i děti.

Důležitým faktorem je, že se zlepšením ekonomické situace, k trvalému pobytu na území České republiky má více cizinců přijít, nemluvě o tom, že většina Čechů se vrací těm, kteří odešli v průběhu krize do dalších zemí.

Ceny vzrostly, a to jak v nových budovách a na sekundárním trhu

Praha je rostoucí poptávka nejen u bytů v novostavbách, ale i bydlení na sekundárním trhu, o čemž svědčí fakt, že v průběhu minulého roku byl zaznamenán rekordní počet transakcí pro prodej a nákup bytů, což samozřejmě ovlivnilo i zvýšení jejich hodnoty.

Stojí za zmínku, že mnoho lidí při koupi domu nebo bytu raději vydávat hypoteční úvěry, zejména pokud banky je nabízejí na podmínkách pastvin nízký zájem. Po obdržení potřebné množství peněz, může být půjčka splacena po dobu několika let bez poškození do rodinného rozpočtu.

Podle programu sociálního bydlení pro mladé lidi, které jsou uvedeny půjčku ve výši 1%. Podle odborníků, pro zvýšení hodnoty rezidenčních nemovitostí ovlivněny relativně vysokou inflací, která dvanáct let vzrostl o 27%.