V květnu v České republice míra nezaměstnanosti činila 3%

Každý rok se v České republice je zlepšení v ekonomice, což pozitivně ovlivňuje blaho obyvatel.

Vzhledem k nárůstu platů, důchodů a dalších sociálních dávek pro Čechy zvýšila kupní síly, s tím výsledkem, že se kupují více průmyslových a potravinářských produktů, se často dává přednost domácím výrobcům.

To vše umožňuje rozšíření výroby, což vede k vytvoření nových pracovních míst.

Jak vyšlo najevo z úřadu práce, v květnu v míře nezaměstnanosti České republiky byla stanovena na 3%, což je o 0,2% méně než v předchozím měsíci a o 4,1% v porovnání se stejným obdobím loňského roku.

Toto je rekordní hodnota za posledních dvacet let

V současné době zaměstnává 229 632 nezaměstnaných občanů a tento ukazatel nebyl pozorován od roku 1997. V průběhu měsíce května v České republice bylo zaměstnáno 13 000 lidí a v posledním roce bylo přijato asi 80000 a většina pracovních míst byla poskytnuta v průmyslové zóně.

V současné době je pokles míry nezaměstnanosti do značné míry ovlivněna sezónní práce v mnoha oblastech, například v oblasti zemědělství. Letošní teplé počasí, které bylo pozorováno na jaře, přispělo k časnému dozrávání jahody a třešně, sklizeň, která vyžadovala další pracovní síly.

Kromě toho zesílil budovy, kde byl prostor určený jako dílo a odborníkům, stejně jako v těžebním průmyslu. Většina volná místa vzhledem k tomu, v turistické a gastronomické destinací, a to není překvapující, protože, jak stále více a více cizinců vybrat Českou republiku až do konce. Stojí za zmínku, že letošní sezónní pracovníci zaměstnavatelé platit vyšší mzdy, což také nebylo neviděli. Navzdory tomu, že míra nezaměstnanosti je nejnižší a to nejen mezi zeměmi, které patří do EU, ale také na Islandu, v Japonsku, ekonomové se obávají, že další z jeho poklesu může mít nepříznivý vliv na další vývoj české ekonomiky.

Čtěte více:
zvětšení prsou doma;