V novém roce bude nový daňový předpis

V novém roce bude nový daňový předpisTyto informace budou v zájmu všech plátců DPH, kteří pracují v České republice. V následujícím roce, bude daňový systém změnit některá pravidla.

Zejména v roce 2016 plátci DPH, budou muset předložit kontrolu oznámení. Zejména by být povinná nejen pro podnikání, ale i pro jednotlivce elektronická podoba oznámení.
Již v lednu 2016 více než 550.000 plátců DPH, musí být v elektronickém formátu, aby prohlášení. Kromě toho budou tyto inovace týkat nejen pro firmy, podniky a fyzické osoby podnikatele, ale i jednotlivci.

Bereme na vědomí, že pokud jde o rozhodnutí, se již objevily první nespokojenosti ze strany podnikatelů. Podle jejich názoru bude potřeba kontroly oznámení být další zátěž, která bude komplikovat obchodních aktivit. Nicméně, Komora daňových poradců, toto rozhodnutí je nejen vítána, ale také nabídl co nejdříve vstoupit v platnost.

Je pozoruhodné, že za neposkytnutí příslušné oznámení bude nutné každý daňový poplatník zaplatit pokutu. Pokud se to stalo, kteří obdrží zprávu od Ministerstva financí, bude muset zaplatit 1000 Kč, a je-li po 10.000 korunách.