V Praze se setkali prezidenti České republiky a Indie

V posledních několika letech se česká vláda se podařilo zlepšit obchodní a politické vztahy s mnoha zeměmi, čímž se zvyšuje objem vývozu různých komodit, což má samozřejmě pozitivní vliv na další zlepšení ekonomické situace.

Jak bylo známo, podepsalo se memorandum o zlepšení spolupráce ve vědě v důsledku setkání prezidenta Miloše Zemana a vedoucího Indie Ram Nath Kovind.

Navíc studenti obou zemí budou mít příležitost studovat na univerzitách, jak českých, tak indických, což umožní nejen výměnu zkušeností, ale také seznámení se s kulturou národů.

Český prezident poznamenal, že Indie by se měla stát stálým členem Rady bezpečnosti OSN. Důležitým faktorem je, že víza byly zrušeny pro ty, kteří mají diplomatické pasy.

Objem obchodu mezi zeměmi se zvýší

Kromě toho byly uzavřeny dohody o rostoucím obchodu mezi oběma zeměmi. Odborníci tvrdí, že rozšiřování obchodních vztahů přispělo k tomu, že se v České republice každým rokem otevře stále více nových podniků, což ovlivnilo pokles nezaměstnanosti, který je v současné době rekordně nízký.

Mimo to je doplňován jako státní pokladny a místních rozpočtů, což umožňuje přidělit více finančních prostředků na výstavbu silnic, zlepšení infrastruktury, nejen města, ale i v dalších osadách.

Stojí za zmínku, že platy v soukromém a veřejném sektoru neustále rostou, zejména v nedávné době, protože řada vedoucích pracovníků společností čelí problému nedostatku pracovních sil.

Proto přitáhnout pozornost zaměstnanců, vytvářet lepší pracovní podmínky a vytvářet vyšší platy. V uplynulém roce byl v zemi registrován rekordní počet soukromých podnikatelů, což ukazuje, že platné zákony umožňují úspěšné podnikání nejen českým občanům, ale i cizincům, kteří projevují rostoucí zájem, investují do české ekonomiky.