V roce 2016 bude Česká republika začít nový monitorovací systém DPH

V roce 2016 bude Česká republika začít nový monitorovací systém DPHOd začátku roku 2016 v naší zemi začne nový systém, který bude kontrolovat informace o DPH.

Navrhl senátor Andrew Babishov systému způsobila docela hodně kritiky od ostatních senátorů. Podle jejich názoru je taková kontrola je přímým porušením lidského práva na zachování jeho osobních údajů. Navíc, jeden z předních amerických expertů Eric Best generál řekl, že takový systém není nic jiného než “databáze snů.”

Podle Besta, tato technologie shromažďovat informace o podnikatele, se vypočítá, že každý vlastník firmy je potenciální podvodník. To je v rozporu s mnoha právních norem, zvláště týkající se presumpce neviny, podle níž osoba není vinen, pokud není prokázán opak. Také, Eric Best říká, že nyní podniky musí plně informovat o všech svých kanálů spolupráce, aby faktury a další informace o jeho protistrany. Tímto způsobem budou muset zveřejňovat většinu svých obchodních tajemství, což může být velmi užitečné pro konkurenty.