V roce 2017 v České republice růst HDP dosáhl 4,6%

V České republice Ministerstvo financí a zástupci Národní banky provedli studii, která zjistila, že, o čemž svědčí mnoho skutečností, včetně růstu HDP ve výši 4,6% v loňském roce, v zemi se podařilo dosáhnout co nejlepšího hospodářského úspěchu za posledních deset let.

Navíc ve srovnání s ostatními evropskými zeměmi byla zaznamenána nejnižší míra nezaměstnanosti http://rychlapujcka-is.cz/.

V tomto případě je důležitým faktorem je skutečnost, že v průběhu roku došlo k nárůstu platů ve všech odvětvích hospodářství, které přirozeně mělo pozitivní vliv na zlepšení životních podmínek občanů, zvýšit jejich kupní sílu.

V letošním roce vzrostly mzdy o 8,6%

Tento rok nebyl výjimkou, protože v prvním čtvrtletí se průměrná mzda zvýšila o 8,6% ve srovnání se stejným obdobím loňského roku, a v současné době je to 1210 eur. S ohledem na spotřebitelské ceny, které se mírně zvýšil, a pro některé produkty, jako jsou boty, oblečení, stejně jako ovoce, zeleniny a cen ostatních výrobků klesly. Stojí za zmínku, že při nákupu zboží většina občanů dává přednost domácím výrobcům, což vede k tomu, že společnosti, které se zabývají výrobou, zvyšují objemy.

To pomáhá vytvářet nová pracovní místa a zvyšovat zisky. Podle statistik za uplynulý rok bylo zaznamenáno rekordní počet transakcí na nákup domů a bytů, zejména u velkých měst.

Jedním z důvodů je to, že banky nabízejí hypoteční úvěry za velmi výhodných podmínek, než je přirozené použít rekordní počet lidí, zejména středního věku a mladé lidi.

V důsledku zvýšené poptávky, ceny bydlení rostou, zejména v Praze, a to i přesto, že stavební firmy jsou aktivní při výstavbě bytových domů. Hlavní město je často vybráno pro bydlení mnoha faktory a jedním z nich je, že je snadnější najít zde vysoce placenou práci. V současné době je v Praze průměrná mzda 1520 eur, zatímco v Karlových Varech je 1040 eur.