V roce 2017 zaznamenala v ČR rekordní počet svateb

Podle statistik v loňském roce v České republice to bylo drženo 52 567 svateb, což je rekord za posledních deset let.

Jedním z hlavních důvodů je zlepšení hospodářské situace.

Není žádným tajemstvím, že ve většině evropských zemí, včetně České republiky, že většina mladých lidí jsou v žádném spěchu vzít, protože poté, co promoce pokusit získat speciální nebo vyšší vzdělání, které je nezbytné pro zaměstnání ve vysoce placených pracovních míst.

Kromě toho je pozornost věnována přítomnosti svých domovů, protože náklady na pronájem bytů, a to zejména ve velkých městech, se neustále zvyšuje.

Průměrný věk novomanželů 30 let

Současně se více než polovina mladých lidí oženil ve věku od 25 do 34 let. Mezi problémy, které existují v současné době, s nimiž se potýkají mladé rodiny, je nedostatek předškolních institucí.

V současné době školky navštíví asi 3% dětí ve věku do tří let, a ve vztahu k ostatním zemím EU, to je jeden z nejnižších, podle kterého Polsko je na druhém místě na Slovensku.

Odborníci říkají, že za posledních 25 let došlo ke snížení dětské instituce, s tím výsledkem, že země, které mají nejvýše 30.

To vedlo k tomu, že děti jsou nuceny navštěvovat starší skupiny mateřských škol. Je třeba vzít v úvahu skutečnost, že náklady na navštěvování školky relativně vysoké a v závislosti na místě bydliště, se pohybuje mezi 70 a 200 eur. Již několik let Proces stárnutí národa je sledován v České republice, kde se lidé v důchodovém věku jsou stále více a více, protože délka života se zvyšuje, zároveň snižuje porodnost.

S cílem stabilizovat situaci, vláda vyvinula několik sociálních programů poskytují materiální pomoc pro velké rodiny a rodiny s nízkými příjmy. Jedním z nich je možnost získat cenově dostupné bydlení a další projekty, které by měly zvýšit porodnost a mládež bude méně pravděpodobné, že jít do jiných zemí při hledání lepších pracovních podmínek.