V roce 2018 začala Česká republika kupovat více aut

V České republice společnost STEM / MARK provedla studii, podle níž vyšlo najevo, že během posledního roku občané země již získala rekordní počet automobilů, nových i ojetých.

V tomto případě více než 70% řidičů na nákup vozů pro osobní úspory, a pouze 15% motoristů použitých kol vozidla, které stojí v průměru okolo tří tisíc korun měsíčně, v závislosti na značce auta.

Při nákupu dopravy mladí lidé ve věku do 30 let často využívali služby bank, které poskytují úvěry za výhodných podmínek, a je zde více než 40%.

Starší lidé ve většině případů koupili auta za hotovost, která byla odložena na určité časové období. Současně byly především nové automobily zakoupeny osobami staršími šedesáti lety, zástupci různých společností, společností a dalších organizací. Z celkového počtu vozidel registrovaných v průběhu roku, cca 70% ojetých automobilů a pouze 30% zakoupených v salónech.

Nejoblíbenější vozy jsou Škoda Auto

Už několik let je nejoblíbenějším vozidlem občanů České republiky značka Škoda Auto a bez ohledu na bydliště a věk řidiče. To není překvapující, protože jsou vyráběny domácí firmou a automobily této značky mají vysokou kvalitu, komfort, hospodárnost a poměrně dostupné ceny.

Mezi zkoumanými řidiči většina tvrdí, že pro ně není vůz luxusem, ale je nezbytný pro podnikání, cestování do práce nebo studia a pro jiné účely.

Stojí za zmínku, že během prázdnin, většina Čechů dává přednost, aby se turistické výlety přes území vlastního státu a dalších zemí, které většinou používají individuální dopravu, což umožňuje ušetřit nejen čas, ale i finanční prostředky. Podle prognóz odborníků tento rok bude prodáno více aut, protože se zlepšuje blaho občanů.