V roce 2019 se očekává rozpočtový deficit v České republice

Podle odhadů expertů v České republice letos tržby budou asi 1,32 bilionů korun, zatímco šest bilionů utrácet více, což povede ke schodku, jehož výše dosáhne zhruba 50 miliard korun, což je podle výpočtů ministerstva financí, to je stejný deficit rozpočet se očekává v příštím roce.

V poslední době se česká ekonomika rychle rozvíjí, což ovlivňuje blaho občanů. Neustálý růst mezd a sociálních dávek zvyšuje kupní sílu Čechů, kteří získávají nejen potraviny a každodenní zboží, ale také nakupují větší.

Také po dobu dvou let v zemi došlo k poklesu míry nezaměstnanosti, takže tento ukazatel Česká republika se podařilo stát se lídrem mezi ostatními evropskými zeměmi.

Poprvé za dva roky země zaznamenala nárůst míry nezaměstnanosti

Nicméně, podle statistik, poprvé od roku 2016 v měsíci dubnu, se zvýšil o 0,1% a činil 2,3%, a to navzdory skutečnosti, že existuje nedostatek pracovníků v některých podnicích. S cílem přilákat pozornost, mnozí zaměstnavatelé nabízejí lepší pracovní podmínky a dobré platy, a někdy jsou situace, kdy noví zaměstnanci platy vyšší než u těch, kteří již pracují ve firmě delší dobu.

Podle odborníků nedostatek pracovníků a kvalifikovaných odborníků, který je v České republice pozorován, neumožňuje ekonomice využít potenciál v plné síle.

Bylo zjištěno, že v období 2021-2027, Evropská komise poskytne český finanční dotaci, jejíž výše bude činit 17,8 miliard eur, a to je o 25% nižší než v současném období. Skutečnost, že rozdělování finančních prostředků mezi jednotlivými evropskými zeměmi, se Komise rozhodla provést některé změny s přihlédnutím nejen HDP na obyvatele, ale na jaké úrovni je nezaměstnanost a mladá generace státu, stejně jako věnovat pozornost integraci a přijímání migrantů. Mnoho odborníků se domnívá, že migrační politika byla hlavním důvodem snížení dotací pro Českou republiku.

Čtěte více:
zvětšení prsou gelem;