Většina Čechů cestuje autem

Každým rokem stále více Čecha dělá prázdninové výlety během prázdnin, navštěvuje různé regiony.

Jako svůj stát, a jiné země, upřednostňuje ty, které jsou součástí EU. V tomto případě je nejběžnější formou dopravy pro výlety osobní auto.

Podle statistik rozhoduje každý rok více než dva miliony občanů České republiky. Již několik let jsou mezi Čechy nejoblíbenější střediska v Chorvatsku, které minulý rok navštívilo 850 tisíc turistů. Při výběru prázdninové destinace se věnuje pozornost bezpečnosti, kvalitě služeb, životních nákladů v hotelích a cenách potravin.

Důležitou roli hraje také přítomnost historických atrakcí, stejně jako možnost zábavy jak pro dospělé, tak pro děti. Zároveň v létě nejvíce turistů jdou na moře. Pokud jde o zimní období roku, rekreanti si více vybírají lyžařská střediska, která jsou obzvláště populární mezi lidmi mladého a středního věku.

Výhody osobní dopravy

Výhody výlet autem několik z nich, a jeden z nich je, že můžete ušetřit značné množství peněz, a to zejména v případě, že zbytek jít na složení celé rodiny. Kromě toho můžete autem navštívit několik míst a nezávisle na cestovních kancelářích. Během výletu většina lidí provádí mezipřistání, nezávisle si vybírá místa k odpočinku.

Odborníci poukazují na to, že se zlepšením materiálních podmínek občanů, stále větší počet Čechů cestuje mimo jejich vlastní stát, a to se týká nejen mládež, ale i lidí v důchodovém věku, mnozí z nich dělají více výlety po celý rok.

Důležitým faktorem je, že do České republiky přijíždí více zahraničních turistů, kteří často vybírají Prahu, nebo lázeňská místa, která je v zemi spousta. Tam je také mnoho míst zájmu, nemluvě o přijatelné ceny ubytování a stravování.

Čtěte více:
zvětšení prsou Brno cena;