Výzkum Eurostudent v České republice

V České republice byla provedena studie EUROSTUDENT, jehož výsledky Bylo oznámeno, že každým rokem narůstá počet absolventů rozhodnou studovat v institucích vyššího vzdělání, volby, veřejných i soukromých dosud.

Hlavním důvodem je to, že s diplomem vysokoškolského vzdělávání může být snadnější najít vysoce placených pracovních míst, a to jak v tuzemsku iv zahraničí.

Bylo zjištěno, že studium na veřejných vysokých školách v průměrných nákladech 356 eur za měsíc, zatímco soukromé instituce, tato částka je asi 600 eur.

Stojí za zmínku, že průzkum trval asi pět tisíc lidí, kteří studují v různých vzdělávacích institucích, zatímco v současné době nejdražší je na Právnické fakultě. Avšak budoucí právníci mají možnost během studií vydělat peníze.

Mnoho studentů kombinuje studium s prací

Navíc, tam je situace, která se stále více studentů z různých fakult raději spojit studium s prací, a to zejména u těch osob, jejichž rodiče dostávají nízké mzdy a nejsou schopni platit za jejich vzdělání, ubytování a stravování. Stále více a více lidí z venkovských oblastí raději zapsat na vysoké škole, po které zůstávají ve městech o trvalý pobyt.

Existuje několik důvodů, a jeden z nich je skutečnost, že v průmyslu jsou mzdy vyšší než v zemědělském sektoru.

A to nemluvě o tom, že obyvatelé měst nabízí širokou škálu volnočasových aktivit, protože můžete navštívit muzea, divadla, zábavní centra a další místa, kde si můžete odpočinout, pro dospělé i děti. Pro každou mladou rodinu, ve které jsou děti vychovávány, důležitým faktorem je schopnost dítěte navštěvovat sportovní oddíly, umělecké a hudební školy.

Studie také ukázala, že více než polovina studentů, kteří studují na pedagogických a právní oddělení nedostávají finanční podporu od rodičů, protože to samo o sobě může vydělat peníze.

Vzhledem k tomu, že země je relativně nízké náklady na školné, ubytování a stravování, roste počet cizinců každoročně vybrat ke studiu na českých vysokých školách.

Čtěte více:
zvětšení prsou Ostrava;