Zahradníci v České republice jsou vyzváni, aby sbírali jahody

V České republice jsou jahody stále častěji poptávané, pěstované místními zahradníky, kteří každoročně rozšiřují území země, aby tuto bobulovinu vysázeli.

I přes skutečnost, že přibližně 80% jahod je dovezeno na domácí trh z různých zemí, nejčastěji ze Španělska, většina českých spotřebitelů dává přednost domácím bobulím.

Podle statistik každý občan země průměrně představuje zhruba dva kilogramy těchto šťavnatých, chutných bobulí ročně.

Typicky, v České republice jahodové sezóny začíná v měsíci červnu, avšak vzhledem k tomu, že v květnu to bylo dost teplé a slunečné dny, už týden, co tam je masivní sběr lesních plodů. Zahradníci, kteří se zabývají kultivací, vyzývají všechny občany, kteří se chtějí podílet na jejím sklizni.

Bobule jsou nabízeny 45 korun na kilogram

Před dvěma lety se objevil v místě země otevřené ministerstva zemědělství, které označují místo, kde si můžete koupit vlastní sběr jahod, které nabízí v tomto roce za cenu 45 korun za kilogram. Jak je uvedeno majitelé plantáží, na osoby samostatně výdělečně vybírání jahody přichází obrovské množství vozů, z nichž jsou dlouhé fronty, takže se obávají, že kvůli nedostatku bobulí nejsou všichni lidé budou moci poskytovat.

Stojí za to poznamenat, že velmi brzy po jahodách zrajících v jiném raném cherry bobule na oddělený sběr, který také vyzvat pěstitele zabývající se jeho pěstování.

Stejně jako v minulých letech bude cena pro ně být nižší než na trhu, kromě toho, že se vyznačují svou kvalitu a čerstvost, protože není vystaven dálkovou přepravu. Podle statistik, téměř polovina obyvatel České republiky, mají zahrádky, které jsou pěstované bylinky, ovoce, zeleninu a bobule, čímž se z čerstvých bioproduktů. To vše má vliv na skutečnost, že v posledních chat a chalup jsou stále čím dál dražší, a to pouze v posledním roce, ceny vzrostly o 10%, a podle realitních kanceláří, většina majitelů těchto zařízení jsou čeští občané mladší 45 let.

Přečtěte si více:
masáž na zvětšení prsou funguje;