Zaznamenejte zisky bank v České republice

Podle statistik v letošním roce dosáhl bankovní sektor v České republice rekordních výnosů.
Faktem je, že celkový zisk činil 1,7 miliardy eur, což je o 500 milionů více než ve druhé polovině roku 2017. Hlavním zdrojem http://www.rychlapujcka-is.cz/ příjmů je zvýšená poptávka po úvěrech jak průmyslových firem, tak obyčejných občanů, kteří projevili touhu po koupi bydlení pomocí hypotéky.

Zvýšení zisku bylo ovlivněno také růstem úrokových sazeb, které banky zvýšily z důvodu vysoké poptávky po úvěrech.

Co se týče firem, ve většině případů jejich majitelé čerpají půjčky za účelem rozšíření objemu výroby, zvláště u těch společností, které vyrábějí různé zboží.

Faktem je, že poptávka po českém zboží, včetně jídla, neustále roste nejen na domácím trhu, ale iv zahraničí, jak dokazuje nárůst vývozu. Odborníci poznamenávají, že v loňském roce byl zaznamenán nejlepší růst ekonomiky za posledních deset let, což umožnilo zvýšit platy pro pracovníky ve všech odvětvích.

Od roku 2019 se velikost důchodů zvýší

Pokud jde o osoby v důchodovém věku, také jejich příjmy rostou. Jakmile se stalo známým, tento týden byl přijat zákon, podle něhož od nového roku budou všichni důchodci obdržet měsíční příspěvek 900 korun a osoby starší 85 let 1900 korun. Za toto rozhodnutí hlasovali všichni poslanci a zůstalo jen podepsat prezidenta.

Vzhledem k tomu, že v České republice, stejně jako v ostatních evropských zemích, se zvyšuje očekávaná délka života, v současné době je v zemi více než 200 tisíc lidí ve stáří 85 let a více.

Pro realizaci tohoto programu budou výdaje ze státního rozpočtu růst o 1,4 miliardy eur.

V tomto ohledu budou mít důchodci nejen možnost kupovat si více zboží, ale také cestovat častěji na území svého státu a odpočívat v jiných zemích. Pokud jde o průměrný plat, v současné době činí 1175 eur.